Co pořadatele Cen Anděl vedlo k takovému výběru moderátorů? „Ewa Farna a Tomáš Klus jsou loňští vítězové v kategorii Zpěvačka roku a Zpěvák roku, a protože letos nominováni nejsou, tak nás napadlo je oslovit jako moderátory,“ řekla Novinkám Michaela Kocourová z pořadatelské agentury Lewron. „Věříme, že se nových rolí zhostí dobře, a že mezi nimi bude fungovat i ta takzvaná chemie,“ dodala Kocourová.

„Na moderování Cen Anděl se opravdu moc těším. Vždyť jsou to nejprestižnější hudební ocenění v zemi, kde o vítězích rozhodují hudební odborníci, takže jsou to vlastně takové české Grammy. A ty by chtěl přece uvádět každý, ne?“ komentuje svou novou roli moderátorky Ewa Farna.

„Hodně se těším i na Tomáše Kluse, který je podle mne velmi talentovaný hudebník, a jsem zvědavá, jak nám spolu půjde moderování. Celé to beru jako velkou výzvu,“ vzkázala svým fanouškům Farna. Pro mladou zpěvačku bude mít letošní udílení cen i jeden hodně pikantní aspekt. V kategorii Objev roku je totiž nominována kapela Embassy, ve které působí i Ewy expřítel Marcus Tran.

Nejvíce nominací získala skupina Nightwork, která může uspět celkem ve čtyřech kategoriích. Zpěvákem roku pak zase může být vyhlášen již zesnulý Petr Muk, kterému nominaci vysloužilo jeho poslední album V bludišti dnů. Výsledky jubilejního 20. ročníku Cen Anděl budou vyhlášeny 23. února.

Nominace – Ceny Anděl 2010

Skupina roku

Kryštof - Jeviště

Nightwork - Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa

Toxique - Outlet People

 

Zpěvák roku

Koller David - Teď a tady

Muk Petr - V bludišti dnů

Xindl X - Praxe Relativity

 

Zpěvačka roku

Bílá Lucie - Bílé Vánoce Lucie Bílé

Hegerová Hana - Mlýnské kolo v srdci mém

Vondráčková Lucie - Dárek

 

Objev roku

Embassy - Svévolná diplomacie

Chodúr Martin - Let´s Celebrate

Republic of two - Raising the flag

 

Album roku

Hegerová Hana - Mlýnské kolo v srdci mém

Nightwork - Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa

Toxique - Outlet People

 

Skladba roku

Debbi - Touch The Sun

Nightwork - Tepláky

Xindl X - Láska v housce

 

Videoklip roku

Nightwork – Tepláky

Koller David - Ty a já

Xindl X - Láska v housce