Policisté označili její chování za zcela nezodpovědné, ačkoliv se žena bránila tím, že si myslela, že je asistence policie nezbytná, protože použila librové mince místo očí. Navíc prý měl sněhulák v rukou čajové lžičky. Pracovník linky ji však doporučil, aby příště na nouzovou linku volala pouze v případě opravdové nutnosti a nikoliv kvůli něčemu podobnému.

Kentská policie vydala přepis telefonátu, ve kterém žena doslova řekla: "U mého domu došlo ke krádeži. Nebyla jsem venku a nekontrolovala jsem ho asi pět hodin. Teď jsem si odskočila ven na cigaretu a už tu není." Když se operátor zeptal, o koho jde, žena odvětila: "Můj sněhulák. Myslela jsem si, že v tom mrazu bude v bezpečí."

Operátor nechtěl věřit svým uším a zeptal se ženy: "Máte na mysli nějakou dekoraci?" Žena jen stroze odvětila: "Ne, sněhuláka ze sněhu. Dělala jsem ho sama. Není to zrovna super ulice, ale přece nečekáte, že vám někdo ukradne sněhuláka."

Hlavní inspektor Simon Black telefonát ženy odsoudil s tím, že mohl stát život někoho, kdo by volal v opravdové nouzi a kvůli tomuto telefonátu by nemohl být hned přepojen na operátora.