Mavromati byl totiž za jeden ze svých dřívějších kousků, kdy se nechal ukřižovat jako Ježíš, obviněn v rodném Rusku z podněcování rasové nesnášenlivosti a popudil proti sobě spoustu lidí, především církevních představitelů. Aby předešel trestnímu stíhání, utekl do Bulharska.

Umělec se však nyní ptá, zda je vinen a měl by zemřít, či se ničím neprovinil, a měl by tak zůstat žít. Na svých webových stránkách vyzývá všechny, aby o jeho osudu rozhodli. Každý hlasující se nejdřív musí přihlásit, hlasy se sčítají každý den od 18. do 23. hodiny večer, kdy umělec také on-line prostřednictvím webové kamery odpovídá na dotazy lidí na chatu.

Chce si udělat sociologický průzkum

Na svém webu umělec uvádí, že pokud záporné hlasy převýší ty pozitivní, dostane elektrický šok o síle 600 tisíc voltů trvající jednu vteřinu. Délka dalších se přitom zvyšuje.

Čtvrteční večer je posledním, kdy je možné o jeho osudu rozhodovat on-line. Jako důvod celého pošetilého činu Mavromati uvedl, že jen chce zjistit, zda ho lidé nechají žít nebo ne. Chce si prý udělat pouze takový svůj sociologický průzkum.