Muzikál Jesus Christ SuperStar se začal zkoušet letos v létě. Basiková si ale na dovolené na ostrově Kos zlomila při pádu nohu, je po dvou operacích a nedávno jí vyndavali z nohy šroub. Doposud tak na zkoušce nebyla.

"Bára to zvládne. Máří Magdalenu už hrála před lety, a tak bude jen oprašovat," řekl Novinkám tiskový mluvčí Hudebního divadla v Karlíně Tomáš Matějovský.

Bára Basiková

Bára Basiková

FOTO: Michaela Feuereislová

Od začátku zkoušek má problémy také hlavní hvězda, představitel Ježíše Kamil Střihavka. O prázdninách se potýkal s problémy s hlasivkami, léčil angínu a nyní si zase poranil koleno, má velké bolesti a kulhá. "Mám natažené vazy, nic horšího by to být nemělo. Ale bolí to pekelně," řekl Novinkám Střihavka na křtu internetových stránek muzikálu. Tam kulhající připomínal legendárního hraběte z Angeliky Joffreye de Peyraca.

Kamil Střihavka a Lucie Bílá na křtu internetových muzikálových stránek

Kamil Střihavka a Lucie Bílá na křtu internetových muzikálových stránek

FOTO: Michaela Feuereislová

Zkoušky Ježíše byly po prázdninách přerušeny a muzikál se opět začne zkoušet 25. října. Premiéra je naplánována na 11. listopad. Basiková tak bude mít na zkoušení role pouhé dva týdny.  Střihavka je na tom lépe. Prázdninových zkoušek se z velké části účastnil.