Jake se ocitl v útulku pro zvířata v Kentucky, které je od Michiganu vzdálené stovky kilometrů a po sedmi letech se všichni nečekaně opět shledali. Davisovi byli spolu s jejich znovu nalezeným Jakem i hosty pořadu The Early Show, kde příběh vyprávěli divákům.

„Den po Díkůvzdání moje žena odešla udělat pár předvánočních fotografií našich dvou dcer ven a když se zhruba po 45 minutách vrátila, Jake byl pryč. Smutná byla hlavně dcera Izabella, které byly tehdy tři roky. Tehdy roční Lola si z toho dne nepamatuje nic," řekl otec Brad Davis.

Jake si na své původní majitele hned zvykl

„Když však minulý týden zazvonil telefon a bylo nám sděleno, že se náš pes našel, byli jsme opravdu překvapení. Právě jsme se totiž z Kentucky vrátili, byli jsme tam v Louisville na cyklistickém závodě mého syna. Den po návratu domů nám zavolali, že našli našeho psa. Jsou to přitom teprve tři měsíce, co jsme si pořídili jiného. V telefonu nám sdělili, že je ten pes očipovaný, a to mi bylo hned jasné, že se jedná o našeho sedm let ztraceného Jakea,“ vyprávěl Davis.

„Hned druhý den ráno jsem se za ním rozjel. Byla to sedmihodinová cesta tam i zpět, domů jsme se dostali až večer kolem půl desáté. Bylo to ale skvělé,“ dodal otec Brad. Jake se v rodině aklimatizoval velice rychle a ke svým staronovým majitelům přilnul stejně, jako kdyby mezi nimi žádných sedm let odloučení ani nebyl.