Dvouapůlcentimetrová žabka cestovatelka se přichytila na zadní stěně jednoho z banánů a celou cestu se z místa nehnula. Na tom samém místě pak nezvaného návštěvníka objevil o téměř pět tisíc kilometrů dál majitel malých potravin v Cambridgi, když otevřel novou krabici s banány.

Majitel obchodu se bál, zda se nejedná o nějaký jedovatý druh, a proto hned zavolal na veterinární kliniku, aby si pro malého černého pasažéra přijeli. Ti po několikadenních testech prokázali, že žabka není jedovatá, ale že se naopak jedná o velmi ohrožený druh.

Majiteli obchodu ale vznikly i tak nepříjemné komplikace, když byl policií vyšetřován, zda není zapleten do obchodu se vzácnými živočišnými druhy. Vše ale nakonec dobře dopadlo. Majitel mohl opět otevřít a žabka světoběžnice, označená za afričku, putovala do zoologické zahrady v Lintonu, kde se přidala ke svým kamarádkám.

"Všichni jsme byli překvapeni, že takovou dlouhou cestu přežila bez úhony. Něco takového by nezvládly ani mnohem odolnější druhy," dodal majitel veterinární kliniky.