Chobotnice žijící v Oberhausenu šokovala svět tím, že správně předpověděla všech šest uplynulých zápasů německého výběru na fotbalovém šampionátu.

Paul se stal takovou legendou, že sázková kancelář William Hill vypsala sázky v kursu 2:1 na to, jestli se správně trefí i ve svém tipu na finále. Zájem o tuto sázku byl však tak velký, že sázková kancelář snížila kurs, a to v obou směrech - nyní se pohybuje okolo 1,9.

Kromě finálového duelu pak Paul samozřejmě předpoví i výsledek posledního zápasu Německa, které bude bojovat o třetí místo s Uruguayí.

"Mnoho z nás má tipéry, kterým věří a sází podle nich. Bývají to ale zpravidla lidé. Tohle je poprvé, co zaznamenáváme, že lidi před sázkou zajímá, co si myslí nějaké zvíře," uvedl mluvčí sázkové kanceláře William Hill.

Předpověď nejistá

A jakým způsobem chobotnice výsledky předpovídá? Do akvária jsou umístěny dvě plastové krabice, přičemž v každé z nich je jídlo a navíc vlajka jednoho týmu. Krabice, kterou Paul otevře první, v sobě pak nese vlajku předpokládaného vítěze.

Pokud máte chuť si na úspěšnost chobotnice v závěru turnaje vsadit, dejte si pozor. Na evropském šampionátu před dvěma lety se také jednou spletla.