Basiková je matkou osmnáctiletých dvojčat Anny a Marie. Synovi Theodorovi je teprve rok a zpěvačka má zpátky svoji štíhlou postavu. Důvod k udržování má jasný. Není to jen její kariéra zpěvačky, ale především o patnáct let mladší manžel Petr Polák.

Ten se naopak rozhodl, že se vzhledem zřejmě chce více přiblížit věku své ženy a nechal si narůst vousy. A podařilo se. Vypadá o pěkných pár let starší.

Basiková na křtu svého nového CD, které je výběrem hitů, které za svoji třicetiletou kariéru nazpívala, vypadala výborně. Těhotenstvím nabraná kila jsou pryč. "Pravidelně docházím na bailine, což je hubnutí elektrošoky, a zabírá to skvěle. Mám dole osm kilogramů," prozradila Novinkám Basiková, která si může dovolit do společnosti vyrazit i bez podprsenky. "Zemská přítažlivost" zřejmě na sedmačtyřicetiletou zpěvačku nepůsobí.

Petr Polák na křtu napodobal známé kuchaře z televizní obrazovky Pohlreicha a Babicu. Rozhodl se, že připraví z nové desky Basikové pokrm. Na závěr dokonce rozmixoval novou desku své ženy. "Když nemáte celer, dejte tam okurku," žertoval.