Pazderkovou přesvědčil především režisér představení Radek Baláš. "Chtěla jsem s ním hrozně pracovat. Dostala jsem do muzikálu nabídku od producenta Oldřicha Lichtenberga a po přečtení scénáře jsem kývla," řekla Novinkám Pazderková.

Od herečky, která se komerci doposud vyhýbala, by hraní v muzikálu v divadle Hybernia čekal málokdo.  "Nemám ráda zneužívání slova komerční. Ozvlášť u divadla. Podle mě je buď představení dobré nebo špatné. Naopak jsem ráda, že divadlo Hybernia nemá problémy s návštěvností," vysvětlila "blbá blondýna".

V muzikálu hraje Pazderková doktorku Natalickou, vedoucí ateliéru teorie a kritiky a současně jeptišku Hildegardu. "Hraji doktorku, která je přesvědčená, že má patent na to co je umění a co není," prozradila Pazderková.

Za sebou už má první zkoušky. Časově je Iva Pazderková velmi vytížená. "Ráno rádio, pak zkouška, odpoledne zkouška, večer vystoupení nebo představení v divadle. Je toho opravdu dost. Ale dokud má na to člověk věk a zdraví slouží, tak to jde," vysvětluje. "Je ale pravda, že na tom zdraví se mi ta pracovní vytíženost už podepisovat začíná," dodala.

V muzikálu Je třeba zabít Davida se vedle Pazderkové objeví Ivan Vyskočil, Lumír Olšovský, Bára Štěpánová, Bohouš Josef, Aleš Háma a další známé tváře. Premiéra je naplánována na 28. dubna.