Chlapec poprvé usedl k piánu v sedmi letech a téměř okamžitě byl schopen hrát podle sluchu. Od té doby dostává lekce pod vedením učitele hudby pouhé čtyři měsíce.

"Když mi byly tři roky, říkal jsem tatínkovi, že umím hrát, ale nikdo mě nebral vážně. Ve škole můžu poslouchat výklad učitele, dělat úkoly a přitom komponovat hudbu v hlavě," řekl Shane.

Jeho soukromý učitel hry na klavír Richard Goffin-Lecar klučinu přirovnal k Wolfgangovi Amadeovi Mozartovi, který v dětství v Salzburgu 18. století projevil geniální schopnosti a stal se jedním z nejslavnějších skladatelů klasické hudby.

"Shane je jedinečný," prohlásil Goffin-Lecar. "Povznesl slovo 'nadaný' do jiné dimenze. Mnozí jistě považují přirovnání k Mozartovi za přehnaně nadnesené, ale kdo ho uslyší hrát, ví, že je to oprávněné," uvedl. "Příliš ho ani neučím, jenom mu udávám směr a pak se posadím a naslouchám. V podstatě je fenomenální," dodal.

Malý génius žije s osmačtyřicetiletým otcem Claytonem, čtyřletým bratrem a tříletou sestrou ve městě Woking v anglickém hrabství Surrey. Jeho rodiče žijí odloučeně.