Posledním šikovným vynálezcem je Teng Chuaj-pin, který kolo vyztužil jednoduchými sklopnými airbagy. Na zadní stranu pak přidělal pádla, na něž jsou připojeny šlapky kola.

"Na zemi to jezdí jako normální kolo, ale stačí nafouknout airbagy a můžete se plavit po vodní hladině rychlostí až pět kilometrů za hodinu," uvedl hrdý vynálezce, který doufá, že na svůj stroj získá patent. To je ovšem vysoce nepravděpodobné, jelikož není ani vzdáleně prvním vynálezcem podobného stroje.

Přestože Teng do výroby kola již investoval skoro 55 tisíc korun a mnoho času, na nápadu zřejmě nezbohatne. Jeho obojživelné kolo složené z 300 součástek, přičemž většinu z nich vyráběl a upravoval ručně, totiž není ničím novým.

Před měsícem a půl totiž přišel s obdobným nápadem 70letý Wang Kuan-šun a taktéž o něm neváhal informovat celý svět. A ani on nebyl první, dostávat se přes vodní plochy podobným způsobem už totiž napadlo desítky Číňanů. Jen získat sponzora a přivést svůj výrobek až k masové sériové výrobě se zatím ještě nepovedlo ani jednomu z nich.