Do Guinnessovy knihy rekordů se fenka dostala letos v květnu u příležitosti svých 21. narozenin. Přihlásil ji její majitel Karl Shaughnessy poté, co zjistil, že "guinnessovka" hledá nejstaršího psa. Jistá firma vyrábějící potravu pro psy pro ni tehdy uspořádala party v psích lázních na Manhattanu.

Chanel byla podle Denice Shaughnessyová elegantní stejně jako legendární módní návrhářka, jejímž jménem se pyšnila. Nosila tmavé brýle kvůli šedému zákalu, kterým trpěla v pozdějším věku, a svetříky, protože byla citlivá na zimu.

Manželé Shaughnessyovi si ji vzali z útulku, když Chanel bylo šest měsíců. Devět let s nimi strávila i v Německu, kde se podle majitelky stala šampionkou v kradení másla z kuchyňské linky a jeho schovávání za gaučem v obýváku. Milovala prý také čokoládu, která je jinak považována pro psy za jedovatou. "Jednou dokonce snědla celý pytlík Reeseových čokoládových tyčinek a vidíte, byla tady 21 let," zavzpomínala na svého miláčka paní Shaughnessyová.

Nový rekordman je možná ještě starší

Vedle sladkostí žrala také doma vařené kuře se psím žrádlem a každý den cvičila. Za svůj dlouhý věk prý ale vděčila bohu. "Psi jsou boží andělé seslaní sem, aby na nás dohlíželi," je přesvědčena Shaughnessyová.

Na uvolněný trůn nejstaršího psa na světě si nyní brousí drápky teriér Max z Louisiany. Podle jeho majitelky Janelle Derouenové oslavil 9. srpna už 26. lidské narozeniny. Pracovníci Guinnessovy knihy rekordů nyní jeho věk ověřují.