Pokud bude její už sedmý pokus o otěhotnění úspěšný, stane se nejstarší matkou na světě, napsal magazín Closer.

"Kterákoliv matka může zemřít v jakémkoliv věku. Podívejte se na Jade Goodyovou. Doufám, že budu žít do sta let, ale pro všechny případy jsem požádala jednoho ze svých mladších přátel, aby se ujal role poručníka," prohlásila Jenny Brownová.

Britku Jade Goodyovou proslavila účast v televizní reality show a otevřenost v boji se zákeřnou nemocí. Sedmadvacetiletá Goodyová zemřela 22. března na rakovinu děložního hrdla.

Lidé se Brownové ptají, jak by se asi cítilo dítě, které by mělo tak starou matku. A ona prý mu hodlá vysvětlit, že se o otěhotnění snažila velice dlouho, a jak je skvělé, že ho má. "Vím, že to bude namáhavé. Od základů mi to změní život, ale já jsem na to připravena," zdůraznila.

Brownová, která žije v Londýně, prý vždycky chtěla dítě, ale mladá léta zasvětila usilovnému studiu lékařských věd a zoologie a získávání akademických hodností.

"Moje studia vyžadovala, abych těhotenství odkládala. Ten správný čas konečně nadešel, když mi bylo kolem padesáti, a od té doby se neúspěšně snažím o oplodnění ve zkumavce," vysvětlila.