„Ledviny mi s radostí darovaly moje sestry a matka. Nebály se vůbec a udělaly to dobrovolně,“ tvrdí třiatřicetiletý Singh.

První transplantaci podstoupil Singh v roce 2002, kdy jeho vlastní orgány přestaly fungovat. První darovaná ledvina od sestry ale byla funkční jen rok.

„Mé tělo odmítlo ledvinu ve chvíli, kdy jsem kvůli finančním okolnostem přestal užívat pooperační léky,“ vysvětlil fotograf příčinu selhání darované ledviny. Po dvou letech na dialýze ale dostal další ledvinu od mladší sestry. Jenže opět vydržela fungovat jen čtrnáct měsíců a musel zpět na dialýzu.

Jestli bude ledvina fungovat dlouhodobě, neví

„Nová ledvina zatím funguje v pořádku,“ uvedl Singh z Pandžábu s tím, že matčina ledvina by mu konečně mohla zachránit život. „Ale teď jsem ještě na těžkých lécích. Vše bude jasné teprve ve chvíli, kdy vysadím léky, to bude za šest měsíců,“ dodal fotograf, podle něhož by si třetí transplantaci nemohl dovolit, kdyby mu ji klinika nevykonala zadarmo.

Lékaři z transplantační jednotky prý byli jeho osudem tak pohnuti, že k operaci zdarma skutečně kývli. A když selže i třetí darovaná ledvina? „Mám ještě bratra a otce, mohu pořád doufat,“ dodal Singh.