Jako úplně poslední soutěžící druhé série soutěže Nic než pravda usedla proti Petru Šiškovi Jana Cvrčková (38 let) z Jaroměře. Je rozvedená, má osmnáctiletou dceru Kateřinu a desetiletého syna Tomáše. Její dcera ji doprovodila coby patronka do studia, kdyby ale byla tušila, jaké otázky a zejména odpovědi ve studiu padnou, možná by raději zůstala doma.

Jana působila na první pohled klidně, ale bylo na ní znát, že sebedůvěra je ta tam. Svou roli v jejím přístupu k životu rozhodně sehrálo její neradostné dětství. Otec byl alkoholik, který nešel pro ránu daleko. Jeho agresi neunikla dokonce ani jeho vnučka, což u Jany vyvolalo obdobně agresivní reakci.

Janin vztah k dnes již dospělé dceři není úplně jednoduchý. Přesto však některé odpovědi, které ve studiu zazněly, musely její ratolest řádně zamrzet.

Jak srazit dceři sebevědomí

Když nadešla otázka: "Myslíte si, že je váš syn chytřejší než vaše dcera?" se Jana nerozpakovala a vystřelila své bleskové ano. To se její dcera ještě jen rozpačitě usmívala a pokyvovala, že vlastně i souhlasí.

Pravý úder přišel ale o několik minut později, když Jana odpověděla kladně na otázku, zda už si někdy říkala, že by mohla být její dcera pohlednější. Kdyby byla v tu chvíli někde ve studiu díra, Kateřina by tam jistě urychleně zabořila hlavu jako pštros.