V neděli večer se nad inkriminovanou oblastí proháněly svítící oranžové objekty, které se po nebi pohybovaly poměrně pomalu. Poprvé si jich lidé všimli okolo půl jedenácté večer, poslední sledování pak byla hlášena kolem jedenácté hodiny.

Všichni uvádějí, že spatřili totéž - jednu až čtyři oranžovo-červené koule vznášející se ve vzduchu. Letecký dispečer uvedl, že podobná světla byla nedávno sledována i na severozápadě země, ale na radaru se přitom nic neobjevilo.

Jackie Hardaker z Mossley Hill, kde bylo UFO také sledováno, uvedl: "Byly to takové červené míče, vypadaly jako by hořely. Když nedaleko letělo nějaké letadlo, tak se vždy zastavily a nehybně stály ve vzduchu. Pak se ty míče z ničeho nic vypařily. Jeden pak ještě letěl samostatně a vypadalo to, jako kdyby shodil dolů něco ohnivého. Byl jsem opravdu vyděšený."

Může jít o lampióny?

I ostatní pozorovatelé mluví takřka shodně. Tvrdí, že jedno ze světel vypustilo něco, co popisovali slovy: "Bylo to, jako kdyby hořela nějaká igelitka".

Podle Barrieho Millse z deníku Liverpool Echo, který objekty fotografoval, jsou podobné objekty v Británii k vidění stále častěji. Jeden ze čtenářů deníku se však domnívá, že je vysvětlení zcela prozaické, podle něj jde o vypuštěné lampióny. Tomu se ovšem většina pozorovatelů brání.