Minulý týden se na televizních obrazovkách začal odvíjet neutěšený životní příběh Gustava Korkčkovského, osmnáctiletého studenta střední zdravotnické školy. Možná to bylo právě jeho velmi krušné dětství, které Gustava vedlo k tomu, že se rozhodl studovat "zdrávku“. Možná právě proto, že v životě prožil to, co prožil, chce pomáhat druhým. Pravdu zná jen on sám.

Ve studiu zazněla i slova jeho vychovatelky z dětského domova, kterou si Gustav pozval jako patronku a na kterou je dodnes velmi citově fixován. Tato "teta“ je také tou osobou, která Gustavovi fandí a také ho tlačí k dalšímu studiu a nabádá ho k tomu, aby školu rozhodně nevzdával. 

Gustav ukázal, že rozhodně nežije někde na obláčku a krásných 100 tisíc si ze soutěže odnesl.

Manželství nevycházela

Ani další soutěžící neměla zrovna lehký život. Bohumile Fazekašové je 53 let a do studia přijela z Nýrska na Šumavě. Pracuje jako dělnice a přivydělává si podnikáním – provozuje bazar s nábytkem. Byla celkem třikrát vdaná, ale ani o jednom manželství se nedá říct, že bylo šťastné. A proto není divu, že se dalších vztahů bojí.

Do prvního manželství vstupovala v 17 letech – asi nikoho nepřekvapí, že důvodem svatby bylo její těhotenství. Z manžela se vyklubal agresor a opilec, a tak se manželství rozpadlo. Další dva sňatky mají jedno společné – v obou případech si Bohumila brala vrcholové sportovce – vzpěrače. Ani jeden z těchto vztahů se však neudržel.

Bohumila mluvila o svém dětství, kdy se snažila co nejvíce osamostatnit, ale nakonec ji to dovedlo do vztahu, ve kterém nebyla z čisté lásky. I ona nakonec svou cestu soutěží ukončila úspěšně a jasně ukázala, že je lepší vrabec v hrsti než holub na střeše.