I tentokrát přišlo strážníkům hlášení, že u kolejí v ulici Přístav je opilý muž a vlak by ho mohl srazit. Strážníci na místě našli starého známého, u kterého provedená dechová zkouška ukázala 2,7 promile alkoholu.

„Hladina strážníky nijak nepřekvapila, neboť u něj byl z poloviny vypitý demižón stolního vína. Na dotaz, proč si ke svému odpočinku vybral zrovna kolejiště vlaku odpověděl, že již 15x zastavil vlak svým provazem na kolejích a že jej to prostě baví,“ řekla mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

Nabídl jí možnost početí paterčat s tím, že je nadsamecmluvčí městské policie ve Zlíně Šárka Škubalová

Muž ve svých sportovních výkonech pokračoval i na protialkoholní záchytce v Kroměříži, kam byl převezen.

„Před tamější sestřičkou opět předvedl provaz s tím, že potřebuje zjistit, zda má sestra kytičkované spodní prádlo. Navíc jí nabídl možnost početí paterčat s tím, že je nadsamec. K jeho nevůli s tímto návrhem neuspěl a byl hospitalizován na samotce,“ doplnila Škubalová.

Středa se tak sportovně laděnému muži pěkně prodraží. Pobyt v Kroměříži, převoz na záchytku a následná pokuta ho dohromady bude stát kolem dvaceti tisíc korun.

Kolem muže, obecně známého pod přezdívkou Džony, koluje po městě pověst o vzestupu, pádu a nekompromisní osudovosti, která ho přivedla až na samý okraj společnosti. Nikdo by asi v chátrajícím opilci nehledal kdysi talentovaného gymnastu a krasobruslaře, jenž ve svém mládí dobýval se svou partnerkou a později i manželkou přední evropské soutěže.

Jeho žena však tragicky zemřela a Džony vyhledal útěchu na dně láhve. Pod vlivem alkoholismu přišel i o dům, který z něj manipulací kdosi vylákal za směšně nízkou částku. Poslední oporou v pohnutém životě mu zůstala jen jeho sestra, která žije v Německu. Ta ho sice nenavštěvuje, ale posílá mu potravinovou pomoc.