Žena z vesnice Sherfield-on-Loddon nedaleko Basingstoke v hrabství Hampshire okamžitě založila na Facebooku kampaň na záchranu života svého psa a dala do prodeje svou stáj a pět koní, kteří již získali mnohá ocenění. Chovem koní se žena totiž až do doby Bearova kolapsu živila.

Veterinář zakrátko zjistil, že má Bear slezinu doslova na odpis. Vážila neuvěřitelných 7,5 kilogramu, byla několikrát přetočená a nebylo ji možné již zachránit. Jenže to bohužel nebylo vše. Zdravotní potíže psovi vážně poškodily srdeční sval, a tak byla pro jeho záchranu nutná operace a pooperativní péče v ceně necelých 300 tisíc korun.

Prodala by i svůj dům 

Nutné peníze žena skutečně během několika týdnů získala a Bear se tak nyní již vzpamatovává z náročné operace. Zřejmě asi ani sám netuší, jak moc by měl být své paniččce vděčný. Žena však nechce o nějakém nerozumném kroku pro jeho záchranu ani slyšet. "Prodala bych i svůj dům, kdybych musela," nechala se slyšet.

"Bear je pro Sorrel jako dítě. Ti dva jsou zcela neoddělitelní a někdy si tak říkám, že toho psa miluje více než mě," řekl s nejistým úsměvem na rtech její manžel David.