Tlouštíkovi odnětí 30 kilogramů tuku mělo zachránit srdce a uvolnit chirurgům cestu k jeho žaludku. Teď záleží na dietě a další rehabilitaci, při níž by měl mladík nadále hubnout.

Billy Robbins doplatil na nerozvážnost matky, která mu od dětství dopřávala. A když si zvykl na hromady hranolků, hamburgerů a pizzy, začal s věkem žádat stále víc. Mladík se dostal do stavu, kdy přijímal denně osm tisíc kalorií, tedy téměř čtyřnásobek doporučené denní dávky.

Lékaři odoperovali třicet kilogramů tuku, aby mladému muži v další fázi zákroku mohli provést podvázání žaludku. Pokud by operace nebyla provedena včas, srdce devatenáctiletého muže by zřejmě vypovědělo službu.

O Billyho osudu vznikl dokument Half Ton Son (Půltonový syn), který má před podobnými případy varovat. Přejídání je v Americe stále častější a přibývá nejen lidí obézních, ale také těch s morbidní nadváhou.

Matka byla ráda, že synovi chutná

„Tak moc miluje hamburgery, pizzu, kolu, chipsy, koblihy. Dobré potraviny má taky rád, jako brokolici… ačkoli se sýrem navrchu, samozřejmě,“ uvedla matka Barbara Robbinsová.

„Postrádám spoustu věcí, které nemůžu dělat kvůli váze, jít ven s přáteli, do kina nebo na večeři, jít na rande nebo na večírek. Bezpochyby je ale moje máma mým nejlepším přítelem, velmi moc se o mě stará,“ svěřil kameře Billy.

Devatenáctiletý mladík doplatil na posedlost své matky, jejíž prvorozený syn Matthew zemřel na nádor mozku, když mu bylo devatenáct měsíců. U druhého syna vítala žena jakékoli znaky toho, že mu chutná, a nedokázala mu vůbec nic upřít.