Doktor Richard Batista (49), chirurg z Nassau University Centre, řekl reportérům AP, že se rozhodl svou žádost o vrácení ledviny zveřejnit, protože je již dohadováním s bývalou manželkou naprosto vyčerpaný. Tvrdí, že mu celé měsíce neumožňuje vídat se s dětmi, kterým je 8, 11 a 14 let.

"Tohle je moje poslední naděje. Nechtěl jsem to tahat na veřejnost," tvrdí Batista. Své ženě Dawnell (44) daroval ledvinu v červnu 2001. Choť sice požádala o rozvod až v roce 2005, ale Batista je přesvědčen, že si začala nemanželskou aféru už dva roky po transplantaci ledviny.

Právník zastupující manželku s ledvinou, se k žádosti zatím nevyjádřil. Zdá se však, že chirurg se svou žádostí nemá šanci uspět. "Pracuji v oboru přes čtyřicet let a nic podobného jsem nikdy neslyšel," říká Seymour Reisman, rozvodový právník z Long Islandu. "Ledvina není majetek manželů. Není to něco, na co se dá přilepit cenovka."

"Doktor Batista nemá moc štěstí v životě a nemá ani ledvinu. Je to trochu podobné případům, kdy chce manžel proplatit náklady na zvětšení prsou. Naši soudci ale nejsou ochotni na něco podobného dávat cenovku," dodává manhattanská právnička Susan Mossová.

Batistu údajně nemrzí, že ledvinu daroval. Mrzí ho prý jen to, že jeho manželství zkrachovalo.