"Já opravdu fandím Obamovi, protože se mi líbí jeho politické myšlenky. A myslím, že je nejvyšší čas pro černého Jamese Bonda. Pokud můžeme mít černého amerického prezidenta, myslím, že bychom mohli dojít do stavu, kdy tady bude nový typ agenta 007," uvedl Daniel Craig.

"Jsem přesvědčen, že tu roli by snadno mohl hrát i černý herec, protože postava vytvořená Ianem Flemingem v padesátých letech už prošla hlubokou evolucí a neustále je aktualizována,“ prohlásil Daniel po vítězství Baracka Obamy v prezidentských volbách.

Jenže Craig na druhou stranu přiznává, že samotný Fleming by z nápadu nadšený nebyl. "Myslím, že by se asi obrátil v hrobě,“ dodal čtyřicetiletý hezoun pro Daily Mail.

Obama lepší Bond než McCain

"Obama by byl lepším Bondem (než McCain), protože pokud mluví pravdu, bude se snažit stále mít na očích nepřítele a neustále mu šlapat na paty,“ dodal Craig.

Jenže idea černého Bonda není skutečně úplně vyloučená. Už pro roli v minulé bondovce Casino Royale se vedle Daniela uvažovalo také o britském herci tmavé pleti Colinu Salmonovi.