Ještě ve čtvrtek se 21etý Fenin chlubil novinářům svým luxusním podkrovním bytem v Neu Isenburgu, vzdáleném deset kilometrů od Frankfurtu. K večeru se se svým spoluhráčem Markusem Steinhöferem, jenž u něj bydlí od začátku týdne, rozhodl pochutnat si na grilovaném mase. Na balkóně postavili plynový gril, ovšem od něj chytil byt.

Oba utekli před plameny do bezpečí a požádali souseda Petera Kröckera o pomoc. Ten chtěl plameny uhasit za pomoci hasicího přístroje, ale do bytu se nedostal, protože oba fotbalisté si v panice zapomněli vzít klíč od zabouchnutých dveří.

Hasiči byli přivoláni ve 20:56, kdy už oheň nabral na síle. Na místě zasahovalo sedm hasičských vozů a třicet hasičů. Hasiči plameny uhasili během sedmi minut, ovšem škoda činí asi 100 000 euro, protože byl poničen nejen balkón, ale také část podkroví a fasády domu.

Podle hasičů zřejmě netěsnila hadice vedoucí ke grilu. Naštěstí plyn nevybuchl.

Statika domu je v pořádku, ovšem v bytě bude nutné odstranit následky po požáru.

"Martin je v pořádku, stejně tak jako jeho spoluhráč. Byt je samozřejmě pojištěn a Martin v něm po požáru strávil noc," uvedla v prohlášení pro ČTK společnost Sport Invest, která Fenina zastupuje.

Naštěstí by měl Steinhöfer mít od příštího týdne vlastní byt v centru města. Snad Feninovi jeho pohostinnost oplatí.