Radost ze změny lokace Dracula-landu mají především ochránci přírody, kteří ostře protestovali proti umístění komerční turistické atrakce do prostředí středověkého města Sigisoary, kde krutý kníže Vlad přezdívaný Kníže Dracula v 15. století žil.

Naopak sigisoarská radnice je zklamána. Bukurešť si nárokuje vztah k Draculovi, neboť jeho tělo je podle legendy pohřbeno v klášteře, který postavil na břehu jezera Snagov severně od dnešního velkoměsta.

Dracula-land otevírá v roce 2004

Představitel rumunského ministerstva cestovního ruchu uvedl, že nové místo pro zábavní park bude vybráno během března a brány Dracula-landu se návštěvníkům otevřou v roce 2004.

Vláda doufá, že park přinese nová pracovní místa pro tři tisíce lidí a oživí rumunský turismus. Zařízení poblíž metropole by mělo ročně přilákat až milión návštěvníků, zatímco cestu do zastrčené Transylvánie by našlo za rok pouze 600 tisíc lidí, tvrdí konzultantská firma.

Krvelačný kníže

Kníže Vlad proslul svou krutostí. Zločince a Turky, kteří vtrhli do jeho panství, nabodával na kůly na tržištích před zraky lidí. Tato pověst inspirovala irského spisovatele Brama Stokera, který v roce 1897 sepsal příběh o aristokratovi, jenž sál lidem krev.

Současnou podobu však legendě o transylvánském upírovi dalo až filmové zpracování Universal Studios.