Duchovní měl problémy se zákonem kvůli drogám už sedmkrát. Jenže policie ho nebyla schopna nikdy chytit ve chvíli, kdy políčko přímo obdělával či sklízel. Papudov navíc tvrdí, že se konopí vysemeňuje samo, což je božím darem. A on s tím nic dělat nemůže.

„Několik let tady existovalo velké podezření, že se s těmi rostlinami děje něco nekalého. Je to muž v taláru, takže spousta lidí o něm nechce přemýšlet špatně, ale upřímně, pokud má někdo obrovské pole s konopím vzadu na zahradě, je velmi nepravděpodobné, že tam prostě jen sedí a obdivuje jeho zahradnické vlastnosti,“ uvedl policista z Petrichu.

Ochránci zákona se rozhodli na kněze připravit past

Ochránci zákona se rozhodli na kněze vytvořit past. Budou jeho pole hlídat čtyřiadvacet hodin denně. Rostliny bude muset nechat ladem a o drogu přijde. Pokud se však pokusí sklízet, bude chycen při činu.

„Ačkoli je ten muž součástí duchovenstva, cítíme, že je ten dozor nezbytný. Hlídáním rostlin se můžeme ujistit, že se ho to netýká, a můžeme jednou provždy ukončit všechna podezření, proč jsou ty rostliny pěstovány,“ dodal policejní mluvčí.