"Článek v Blesku se samozřejmě nezakládá na pravdě, ke všem pacientů se za všech okolností snažíme chovat co nejslušněji," reagovala na telefonát Novinek mluvčí VFN Petra Pekařová. Sestřička, která si nepřála zveřejnit jméno, přitom Blesku sdělila, že personál nemocnice se k známé herečce chová velmi špatně. Zaměstnanci ji mají nazývat bábou a všelijak ji v nemocnici omezovat.

Ošetřující lékař urážení také popírá

"I když se pacient v nemocnici často nechová jako doma a není třeba někdy úplně příjemný, jelikož ho trápí nějaká nemoc či bolest, tak je právě na zaměstnancích, aby se pokusili zajistit pacientům co nejpříjemnější prostředí," uvedla Pekařová.

"Ke každému se snažíme chovat co nejlépe. Mluvila jsem i s ošetřujícím lékařem, včera i dnes a i on mi potvrdil, že se s touto pacientkou nikdo tímto způsobem nebaví. O to víc mě pak mrzí, když se tu lékaři a sestry snaží a deník Blesk pak přijde s podobnou historkou," řekla pro Novinky Pekařová.

Podle Blesku například personál nedovolil herečce, aby si oblékla sváteční košili, když ji o víkendu navšívil prezident Václav Klaus a musela ho přijmout v erárním oblečení.