Přestože "Brangelina", jak páru přezdívají média, patří k nejproslulejším párům na světě, podle expertů je téměř nemožné, aby časopis prostřednictvím zvýšeného prodeje a reklamy vydělal vynaložené peníze zpět. Tím, že se zmíněnému magazínu dostalo této výsady, stoupla jeho prestiž, dodávají zasvěcenci. Zasadil také ránu svým rivalům v ambiciózním a soutěživém světě informování o celebritách.

"Byl by to světový rekord, je to naprosto neuvěřitelná suma," říká podle agentury Reuters Darryn Lyons, stojící v čele londýnské fotografické agentury Big Pictures, která se zaměřuje na slavné osobnosti.

Abe Peck, někdejší dlouholetý pracovník přední americké školy pro novináře Medill School of Journalism označil údajnou dohodu o snímcích novorozenců za "hraničící s neuvěřitelným". Vysoké náklady by podle něj mohly být vykompenzovány například prodejem druhotných práv mimo americký trh či ziskem z vlastnictví snímků pro následné historky citující "přátele" a "zdroje".

Opatření proti paparazziům

Lyons zastává názor, že exkluzivní dohoda místo toho, aby utlumila elán paparazziů ve Francii, pasoucích po neautorizovaných fotografiích, je naopak může ještě více povzbudit. "Stojí-li oficiální snímky řekněme 15 miliónů dolarů, paparazziové by podle mě mohli na otevřeném trhu shrábnout pět až deset miliónů dolarů. Vím o týmech, které v současnosti působí ve Francii, a další přilétají," řekl.

Jolieová porodila v nemocnici Lenval v jihofrancouzském Nice v sobotu dvojčata - chlapce a holčičku. Jako první přinesl tuto informaci místní list Nice Matin, který také napsal o prodeji práv na první fotografie dvojčátek za milióny dolarů; částku prý dvojice hodlá věnovat na charitu. Dvojčata Knox Léon a Vivienne Marcheline se narodila císařským řezem. Sólokapra se prý rozhodl dát deníku Nice Matin Pitt, který si přál, aby jako první byla informována místní média.