Pokud by měl David Richardson pravdu, tak by bylo Belle v psích letech více než 200 let. Tento věk se obvykle počítá tak, že jsou normální lidské roky vynásobené sedmi, ale počítání se liší i plemeno od plemene.

Asociace RSPCA (The Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals), od které muž fenku má, tvrdí, že neexistují doklady o přesném narození Belly. Právě proto nemůže být rekord, který chtěli majitelé zaznamenat do Guinnessovy knihy rekordů zaznamenat, uznán.

"Jsem přesvědčený, že je Bella nejstarší pes na světě," řekl David Richardson z britského Chesterfieldu. Zapisovač rekordů do Guinnesovy knihy Gareth Deaves, ale říká, že pravidla pro uznání rekordu jsou zcela jasná. "Pokud nemůžeme dostat rodný list nebo nějaký jiný zcela jasný důkaz o věku Belly od RSPCA, tak ji nemůžeme uvést jako nejstaršího psa na světě," reagoval Deaves.

Dle Deavese rekord v poslední době drží americký pes Butch, který se dožil 28 let. Ten zemřel v roce 2003. Celkový rekord však drží ovčácký pes Bluey z Austrálie, ten skonal až ve svých 29 letech.