„Ostrov nabízí krásné místo k životu s pozoruhodným životním stylem, který podporuje podnikání v turistickém ruchu,“ tvrdí realitní agentura nabízející ostrov Herm k užívání.

„Také je zde pěkný dům na vrcholu ostrova, zemědělská půda, hotel, restaurace a taverna, které jsou dobře známy, kupující navíc získá věznici, obelisk a přístaviště s lodí,“ láká inzerát případné investory.

Ostrůvek leží u ostrova Guernsey. Foto: Novinky.cz s použitím mapy.cz Ostrov Herm má na délku 2,4 kilometru, na šířku asi osm set metrů. Umístěn je na něm velkostatek, kaple ze třináctého století, která slouží jako nejmenší věznice světa, obdělávaná pole, pláže s bílým pískem, hospoda a restaurace. V místním hotelu neobtěžují turisty žádné hodiny, televize ani telefony.

Bydlí zde asi padesátka starousedlíků, ale jinak je tu prostor pro asi sto padesát lidí. Ostrůvek může sloužit rovněž jako daňový ráj. Ostrovy v kanálu La Manche jsou závislé na britské koruně, ale fungují nezávisle a nejsou součástí Spojeného království.

Královna Alžběta II. je sice hlavou státu, ale pro ostrovany je pouze vévodkyní z Normandie.