„Náš právní zástupce shledal v rozsudku zásadní rozpory, proto jsme se rozhodli pro odvolání,“ řekl Polívkův manažer Marek Zouhar. Polívka zdůrazňuje, že myšlenku valašského krále a království použil už v roce 1993, tedy o čtyři roky dříve než správce Harabiš, v jedné scénce televizní Manéže Bolka Polívky, kdy ho pomyslný valašský prezident Radoslav Brzobohatý pasoval na valašského krále.

Pak fiktivního mocnáře a mocnářství rozvíjel a Harabiš na jeho myšlence a popularitě posléze parazitoval. „Každému se při zmínce o valašském králi vybaví Bolek Polívka a ne Harabiš,“ konstatoval při soudním líčení Polívkův právní zástupce Jiří Vítek.

Odvolání prý jen formální

Harabiš považuje odvolání za zbytečné a podle něj se tak jen oddaluje konečný verdikt nepříznivý pro Polívku. „Z našeho pohledu to je formální věc, která na věci nemůže nic změnit,“ uvedl Harabiš a upozornil na nedávné rozhodnutí Úřadu pro průmyslové vlastnictví, který zamítl žádost o výmaz Harabišovy značky a naopak rozhodl o vymazání Polívkova zápisu.

„To je velmi důležité, protože vyjádřením odborných úřadů se často řídí i soudy,“ vysvětlil Harabiš, který sice připustil, že Polívka Valašskému království například svým podpisem do valašského pasu pomohl, ale všechny detaily a služby království vymyslel on a jeho spolupracovníci.

Podle Zouhara se Polívka nebrání dohodě, podle něj by byl vhodný kompromis a ne soudní tahanice. „Ale když pořád čteme výpady a urážky, tak nelze reagovat dohodou,“ povzdychl si Zouhar. To Harabiš odmítá a říká, že naopak to jsou Polívkovi lidé, kdo souboje začínají. „Přijde jejich akce a teprve poté naše reakce. Sice hezky mediálně vykládají, že jim jde jen o zábavu, ale činy hovoří o něčem jiném,“ řekl Harabiš.