Po zapnutí začala erotická pomůcka šířit elektromagnetické záření, které zcela nabouralo rádiové vlny bezpečnostního systému kyperské armády. Mluvčí britského výrobce a obchodu s erotickými pomůckami Ann Summers potvrdila, že Love Bug 2 - malý vejčitý vibrátor s dálkovým ovládáním - se smí prodávat v celé Evropě vyjma Kypru.

Armádní představitelé odmítli vysvětlit, proč je vibrátor v zemi zakázán. Nepovolí však jeho prodej a zabaví pomůcku také všem turistům, kteří si ji do země přivezou. Kyperská vláda sama tomuto zákazu nerozumí a odvolává se na to, že omezení je čistě armádní rozhodnutí.

"Nikdy jsme je ani neviděli, byly zakázány před tím, než jsme je měli šanci zkontrolovat, ale pokud je ohrožena národní bezpečnost, pak se není čemu divit," uvedl mluvčí kyperské vlády.

"Je to nepříjemné, ale musíme ctít jejich požadavek a uvést na pravou míru, že Love Bug není na prodej na Kypru. Bylo nám řečeno, že vlny šířící se z Love Bug by mohly ovlivnit armádní frekvence," uvedla Lizzie Eddlestonová ze společnosti Ann Summers.