Nakonec se ředitelé zoo v Praze a ve Dvoře Králové rozhodli, že Kambě bude umožněno znovu zabřeznout s gorilím samce Richardem. Ten je otcem první gorily narozené v Česku, nyní dvouleté Moji.

Kamba původně pochází z královédvorské zoo, do Prahy přišla poprvé v roce 2001. O dva roky později se kvůli ničivým povodním vrátila do Dvora Králové, do nového pavilonu v pražské Troji byly přemístěna v roce 2005.

Chovatelé chtějí předejít rizikům březosti a porodu například tím, že Kambu budou cvičit na přijetí vyšetření ultrazvukem. Chtějí jí také případně v době březosti upravit krmné dávky. Zoo upřednostňuje přirozený průběh porodu, pro jistotu bude ale v pavilonu zřízen provizorní operační sál.

Do pražské zoo by ze Dvora Králové měla také přibýt další gorilí samice. Mesa je stejně stará jako Kamba, má i podobný osud. Do tehdejšího Československa přišla počátkem 70. let jako mládě upytlačené ve volné přírodě. Ředitelé obou zahrad se shodli na tom, že příchod Mesy do pražské zoo bude pro gorilí skupinu i samici samotnou prospěšný. Mesa by však měla do zoo dorazit až několik měsíců po porodu samice Kijivu. Ta je matkou malé Moji a své druhé mládě má přivést na svět v polovině června.