Zajímavá byla zejména dražba korunky Miss ČR. Vyvolávací cenu určila Miss ČR 2007 na pět tisíc korun. Na počátku se dražby účastnil i režisér Jiří Adamec, majitel cestovní kanceláře Blue Style Imed Jeddai ho ale nabídkou 200 tisíc korun uzemnil. Do dražby se pak zapojoval již pouze on, Miss ČR 2005 Lucie Králová a Slovinec Loris Požar. V závěru dražby nabídl Imed Jeddai půl miliónu korun, Lucie Králová 550 tisíc a napínavé momenty rozsekl až Loris Požar, který nabídl sumu v dražbách korunek nevídanou, jeden milión korun.

Kuriózní je, že si dražitel na korunky počká přibližně měsíc. Zloděj totiž nově vyrobené korunky nevrátil a dívky byly korunovány zapůjčenými korunkami. Korunku pro Miss ČR a Miss sympatie zapůjčila Miss World 2006 Taťána Kuchařová, která vítězku také sama korunovala.

Miss ČR 2007 Kateřina Sokolová, Foto: PRÁVO/Michaela Říhová

Po dražbě se otevřel parket všem tancechtivým nedočkavcům, dvanáctka miss však velkou výdrž neměla. Třetí hodiny ranní se na parketu dočkaly snad jen Miss sympatie a první vicemiss Veronika Pompeová, druhá vicemiss Veronika Chmelířová, čtvrtá Karolína Havránková a Tereza Šolcová. Poslední výjimkou byla dívka se soutěžním číslem dvanáct Lucie Petrišková, která byla k nalezení v okolí parketu a baru ještě v šest hodin ráno, kdy se už i poslední nadšenci ubírali ke spánku.

Na chat s Miss ČR Kateřinou Sokolovou, Miss sympatie a I. vicemiss Veronikou Pompeovou a II. vicemiss Veronikou Chmelířovou se můžete těšit na Novinkách již v úterý mezi 11:00 a 13:00.