Kateřina Sokolová, pyšnící se již před soutěží titulem Miss Bohemia 2007, byla hlavní favoritkou sázkařů. Dívka z Průhonic Novinkám na soustředění  v Egyptě před časem ale řekla, že si raději vůbec nechce připouštět, že by mohla být favoritkou. Svoji roli však během slavnostního večera potvrzovala, když získala ocenění v kategorii Miss silueta.

Sokolová po soutěži řekla, že si ještě asi plně neuvědomuje, co jí čeká, ráda by ale dále pokračovala v denním studiu. Ředitel soutěže Miloš Zapletal jí na to opáčil, že opravdu neví, co jí čeká.

Na otázku jejího současného vztahu odpověděla čerstvá Miss ČR, že mnohé její předchůdkyně si byly jisté, že jim získání titulu partnerský vztah nijak nenaruší. Často se ale mýlily, Sokolová proto na toto téma pomlčí.

Pompeová si váží více titulu Miss sympatie

Také Veronika Pompeová, Miss Moravia 2007, patřila mezi favoritky soutěže. Nakonec si odnesla též cenu Miss sympatie, kterou jí udělili čtenáři různých periodik včetně deníku Právo a serveru Novinky.cz. Pompeová po skončení galavečera prohlásila, že si osobně tohoto titulu váží více než titulu vicemiss, neboť jí spontánně zvolili lidé.

Že by mohla ale překvapit jakákoliv dívka, naznačila hned první ocenění večera. Titul Miss elegance získala dívka č. 9, 20letá studentka pedagogické fakulty Jihočeské univerzity Veronika Chmelířová, která byla nakonec vyhlášena druhou vicemiss.

Mezi závěrečnými čtyřmi topfinalistkami byla také Karolína Havránková. Ta si nakonec korunku z finálového večera neodnesla.

Sokolové musela být zapůjčena korunka od loňské Miss

Letošní královna krásy se ovšem musela spokojit s korunkou loňské Miss Taťány Kuchařové. Policii se totiž do finálového večera nepodařilo vypátrat, kdo ukradl korunky, jimiž dívky měly být v sobotu večer korunovány. [celá zpráva]

Ceny během večera obdržely i další dívky. Vítězkou v kategorii volná disciplína Miss talent převzala od herce Bolka Polívky soutěžící č. 10, 21letá Veronika Šindlerová z Kopřivnice. Porota ocenila její tanec rumby.

O titul Miss ČR soutěžily:
1. Soňa Dedíková, 17letá studentka gymnázia z Brna
2. Veronika Pompeová, 21letá studentka vyšší odborné školy ekonomické z Jeseníku
3. Tereza Šolcová,17letá studentka střední školy ekonomicko-podnikatelské z Mladé Boleslavi
4. Gabriela Kořínková, 21letá studentka vyšší odborné školy textilního designu z Přerova  
5. Šárka Cojocarová,18letá studentka jazykového gymnázia ze Svobodných Heřmanic
6. Kateřina Sokolová,18letá studentka gymnázia z Průhonic 
7. Helena Procházková,20letá studentka střední školy ekonomická z Radvánovic u Turnova
8. Denisa Přibylová,18letá studentka gymnázia z Písku 
9. Veronika Chmelířová, 20letá studentka pedogické fakulty Jihočeské univerzity ze Znojma 
10. Veronika Šindlerová, 21letá studentka vyšší odborné školy ekonomické z Kopřivnice
11. Karolína Havránková, 20letá studentka jazykové školy z Brna
12. Lucie Petrišková, 18letá studentka gymnázia z Kadaně