Hlavní obsah
Výherkyně soutěže, Iveta Matějů, na exkurzi ve vodní elektrárně. Foto: archiv ČEZ

V soutěži o letní brigádu v ČEZ zvítězila žena

Absolutní vítězkou soutěže o tzv. Cool brigádu v ČEZ se stala Iveta Matějů, studentka ČVUT ze Soběslavi. Možnost letní brigády získali i další tři virtuální pracanti, ostatních šest výherců čeká individuální exkurze do některé z elektráren nebo do vybraného provozu.

Výherkyně soutěže, Iveta Matějů, na exkurzi ve vodní elektrárně. Foto: archiv ČEZ
V soutěži o letní brigádu v ČEZ zvítězila žena

Budoucí jaderná technička Iveta Matějů se výhry nemůže dočkat: „Sice ještě nevím, o jakou práci přesně půjde, ale velmi se těším, protože jsem si jistá, že získám zajímavou zkušenost. Studuji pátý rok na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a bydlím poblíž Jaderné elektrárny Temelín, tak bych se ráda uplatnila právě tam. Nikdy jsem podobný typ her nezkoušela. Brala jsem to spíš jako zábavu, vítězství jsem vůbec nečekala,“ říká vítězka a dodává: „Ale zároveň jsem se u toho dozvěděla i spoustu zajímavých informací.“

Soutěžící hra zaujala

Soutěžící hru hodnotili jako zábavnou a neobvyklou, zaujalo je její grafické provedení i obsahová náplň. Aplikace přilákala celkem 4 845 lidí, pracovním pohovorem úspěšně prošlo 3 480 z nich. 61 % uživatelů bylo ve věku 18 až 25 let.

„Projekt jsme zamýšleli především pro studenty středních škol, ale přilákal i vysokoškoláky a další zájemce o techniku. To nás překvapilo a potěšilo. Lze těžko odhadnout, kolik virtuálních brigádníků chce skutečně pracovat v ČEZ a nakolik hra zaujala jen jako možnost vyzkoušet si něco nového. To se ukáže časem,“ usmívá se Pavel Puff ze strategického náboru Skupiny ČEZ.

Pro ty, kteří si aplikaci nestihli vyzkoušet, se připravuje její nesoutěžní verze, která bude přístupná na adrese: http://apps.facebook.com/cez-brigada/

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků