Hlavní obsah
Téměř polovina dotázaných se domnívá, že sledování olympiády nijak neovlivní jejich pracovní nasazení. Foto: Profimedia.cz

Tři čtvrtiny zaměstnanců budou sledovat olympiádu v práci

Svůj oblíbený sport si nenechá během olympijských her v Soči ujít téměř nikdo, na 76 procent lidí jej bude sledovat i během pracovní doby. Nahrává tomu skutečnost, že 63 procent zaměstnavatelů povoluje sledování videí a televize přímo na firemních počítačích. Vliv tohoto kroku na efektivitu práce přiznává 55 procent z nich. Vyplývá to z průzkumu společnosti Safetica Technologies.

Téměř polovina dotázaných se domnívá, že sledování olympiády nijak neovlivní jejich pracovní nasazení. Foto: Profimedia.cz
Tři čtvrtiny zaměstnanců budou sledovat olympiádu v práci

Na 50 procent dotázaných lidí bude sledovat sportovní přenosy v práci a dalších 26 procent v případě časových možností plánuje totéž. Přispívá k tomu fakt, že pouze 36 procent zaměstnavatelů reguluje nebo přímo zakazuje sledování televize a videí na firemních zařízeních.

Tvrzení, že to neovlivní kvalitu práce, je iluzí

"Na 45 procent dotázaných se domnívá, že sledování olympiády nijak neovlivní jejich pracovní nasazení. Přitom opak je pravdou. Je třeba si uvědomit, že při sledování nebo poslouchání sportu či filmů dochází minimálně ke snížení koncentrace a nižšímu pracovnímu nasazení. Vedle faktu, že lidé stihnou udělat menší objem práce, může nepozornost vést také k chybám, jako je například odeslání e-mailu s citlivými údaji na špatnou adresu," uvedl ředitel Safetica Technologies Jakub Mahdal.

Je to další zaměstnanecký benefit

„Na druhé straně je jistě povolení sledovat sportovní přenosy během pracovní doby výrazným benefitem, který může posílit motivaci zaměstnanců. Pro snížení rizik pak ale firmám doporučuji komplexní zabezpečení a nastavení jasných pravidel,” dodal Mahdal.

Pozor na přetížení sítě

Sledování online přenosů může ale přetížit firemní síť, a tím i ovlivnit práci těch, kdo sport nesledují. Někteří zaměstnavatelé si rizika uvědomují, a proto jsou ochotni věnovat čas na společné sledování sportů, kde se česká reprezentace dostane do finálových kol. Tuto možnost potvrdilo 28 procent dotázaných. Většina zaměstnavatelů však tuto otázku neřeší a doufá, že zaměstnanci budou zodpovědní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků