Hlavní obsah
Pro tři čtvrtiny žen je nezaměstnaný muž odepsán. Foto: Profimedia.cz

Nezaměstnanost mužů působí na ženy odpudivě

Ačkoli jsou dnes ženy na Západě emancipované a ekonomicky na mužích většinou nezávislé, nechtějí se rozhodně stát těmi, na kterých budou závislí jejich partneři. Proto je také nezaměstnanost nejodpudivější vlastností při seznamování.

Pro tři čtvrtiny žen je nezaměstnaný muž odepsán. Foto: Profimedia.cz
Nezaměstnanost mužů působí na ženy odpudivě

Pro 75 procent žen nezaměstnanost muže znamená, že dotyčný je s ohledem na seznamování odepsán.

Vyplynulo to z průzkumu 925 členů seznamky It’s Just a Lunch. Ženy jsou v tomto velmi diskriminující a jejich postoj nasvědčuje tomu, že ještě stále je v nich zakořeněn pocit, že by právě muž měl být tím, kdo je dobře zajištěn.

Jen pětina žen nekouká na zaměstnanost

Třiačtyřicet procent žen by se s nezaměstnaným mužem sešlo v případě, že je zajištěný, práci si hledá a jedná se u něj o krátkodobý dočasný stav. Pouze jednadvacet procent žen by šlo na rande s mužem bez ohledu na to, jaký má zaměstnanecký poměr a jak si profesně vede.

Na rande s nezaměstnanou ženou by šlo naopak 65 procent mužů, z nichž devatenáct procent nemá žádné podmínky a výhrady vůči dotyčné.

Muž má být finančně zajištěný

„Nemít práci znamená pro muže skutečně přítěž, pokud chtějí randit s někým, koho již neznají a kdo nezná je. Toto je oblast, v níž ženy stále přijímají staromódní přesvědčení, že muž má být finančně zajištěný,“ tvrdí mluvčí seznamky IJL Irene LaCotová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků