Hlavní obsah

Loňské platy šéfů evropských bank prudce klesly

Odměny šéfů předních evropských bank za loňský rok klesly až o 99 %. Banky v důsledku finanční krize ruší prémie, což obírá nejvyšší manažery o hlavní část příjmů, plyne z dnešních výročních zpráv bank Barclays, Deutsche Bank a Credit Suisse.

Loňské platy šéfů evropských bank prudce klesly

Nejvíce na krizi doplatil šéf divize investičního bankovnictví britské Barclays Bob Diamond, jeden z nejlépe placených bankéřů v Evropě. Z více než 21 miliónů britských liber za rok 2007 se mu kompenzace, ochuzená o prémie, odměny v akciích a dlouhodobé pobídky, smrskla o 99 procent na pouhých 250 000 liber (asi 7,3 miliónu Kč).

Plat generálního ředitele Barclays Johna Varleye klesl na 1,1 miliónu liber z předloňských 4,2 miliónu liber. Šéf německé Deutsche Bank Josef Ackermann vydělal loni 1,4 miliónu eur (38 miliónů Kč), o 90 procent méně než v roce 2007.

Celkem členové výkonného vedení Barclays, Deutsche Bank a Credit Suisse dostali za loňský rok na přímých platbách 108,5 miliónu dolarů, o 54 procent méně než v roce 2007. Většinu z toho vyplatila švýcarská Credit Suisse, kde objem peněz na platy manažerů klesl o zhruba 35 procent na 95 miliónů dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků