Hlavní obsah
Pracovní dobu expert ve skutečnosti trávil tlacháním na Facebooku. Foto: Profimedia.cz

Americký programátor zadal práci Číňanům a sám pak brouzdal na webu

Programátor jedné americké firmy vynalezl příjemný způsob, jak pobírat plat a přitom se v pracovní době věnovat svým zálibám. Svou práci zadal jisté čínské společnosti, které odevzdával zhruba pětinu své mzdy. Volný čas pak využíval k surfování na internetu.

Pracovní dobu expert ve skutečnosti trávil tlacháním na Facebooku. Foto: Profimedia.cz
Americký programátor zadal práci Číňanům a sám pak brouzdal na webu

Podle informací zpravodajského serveru BBC expert ve věku mezi 40 a 50 lety platil Číňanům zhruba 50.000 dolarů ročně, aby za něj vytvářeli počítačové programy. Své úkoly odevzdával údajně vždy v termínu a dokonale zpracované, takže působil jako ukázkový zaměstnanec.

Pracovní dobu ale ve skutečnosti trávil procházením aukčního serveru eBay, sledováním videí s kočkami a dalšími zvířecími miláčky na serveru YouTube či tlacháním na Facebooku.

Byl nenápadný, pracovní dobu dodržoval

Zaměstnavatelé popsali zmíněného programátora, který pracoval z domova, jako "nekonfliktního, tichého muže, kterého by si člověk při setkání ve výtahu ani nevšiml".
Případ vyšel najevo díky vyšetřovateli pracujícímu pro komunikační firmu Verizon.

Andrew Valentine uvedl, že partnerská firma společnosti Verizon si stěžovala na hackerské útoky, když si všimla, že do jejího systému má přístup kdosi z čínského města Šen-jang.

"Subdodavatel" z Číny, jehož si vynalézavý programátor najal, se totiž běžně přihlašoval do systému pod jeho heslem, aby to vypadalo, že dotyčný pracuje denně zhruba od devíti do pěti hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků