Například z VŠCHT podle Dostálka ročně vzejde okolo osmi absolventů magisterského stupně, kteří dokáží vařit pivo. Jeden sládek může být garantem až pro čtyři pivovary. "Nedokážu říct, jak častá je to praxe, ale je to možné. Postupem času si myslím, že se situace bude řešit, jak budou nabíhat noví absolventi," uvedl profesor.

Nejde jen o sládky

Ve velkých pivovarech je ale třeba odborníků nejenom na pozicích sládků. "Vzdělání v oboru mají například vedoucí laboratoří nebo sladmistr," dodal sládek Gambrinusu Pavel Zítek. Podle něj je navíc třeba alespoň desetileté praxe, aby se z absolventa stal mistr v oboru. Jak uvedl Vladimír Jurina z Plzeňského Prazdroje, jsou lidé s vysokoškolským vzděláním i na pozicích, jako je vedoucí provozu.

Nedostatek technických odborníků je obecný

V Česku se podniky dlouhodobě potýkají s nedostatkem zaměstnanců, chybějí zejména pracovníci na kvalifikovaných technických pozicích. Firmy podle Svazu průmyslu a dopravy hledají nejen středoškoláky s maturitou a učně, ale dvě třetiny z nich potřebují právě vysokoškoláky technického zaměření.

Podnikům chybějí vhodní uchazeči z technických profesí napříč všemi obory, jako jsou svářeči, slévači, soustružníci, obráběči, zámečníci nástrojaři, elektrikáři, mechanici, opraváři strojů, obsluha CNC strojů aj. Jen řidičů nákladních aut a kamionů podle některých odhadů chybí v ČR více než 6000.