Navíc se objevuje nový trend – řada studentů se snaží na brigádu nastoupit k potenciálnímu zaměstnavateli, kde chce prokázat své kvality a zvýšit tak své šance na získání zaměstnání nebo částečného úvazku po prázdninách.

Příležitost ke vzájemnému poznání

„Správně zvolená brigáda může být dobrou průpravou pro budoucí zaměstnání a v případě, že se brigádník osvědčí, firma ho později ráda přijme na stálé místo. Firmy, které se často setkávají s vysokou fluktuací čerstvých absolventů, preferují při výběru uchazečů člověka, kterého již znají a vědí, že po dvou měsících neskončí, protože měl jiné představy,“ říká Jan Dvořák, ředitel Počítačové školy Gopas.

Certifikát o školení zvýší šance

I když podle údajů pracovních serverů je letos nabídka letních brigád větší než v minulých letech, o administrativní a kancelářské práce je největší zájem. Rozdílem oproti předchozím rokům je, že letos zaměstnavatelé preferují kandidáty, kteří by byli naklonění prodloužení spolupráce i po skončení brigády. „Pokud uchazeč o zajímavou letní brigádu prokáže své znalosti IT certifikátem nebo dokladem o absolvování školení, značně zvyšuje své šance, že toto místo získá,“ dodává Jan Dvořák.