Cílem kampaně, která poběží do března příštího roku, je rozpoutat mezi rodiči diskusi, zdali jejich dítě chodí do školy, kde správně využívají moderní technologie. Jak by taková správná škola měla vypadat, ukazuje inspirativní video, které běží v kinech a je k dispozici i na webových stránkách www.spravnaskola.cz.

Škola hrou

Se zapojením moderních technologií je výuka zábavná a děti si z ní i více pamatují. Na webových stránkách se mohou rodiče inspirovat obrázky a videi ze škol, které již moderní technologie zavedly, a také hlasovat, zda jejich škola vypadá jako ty zde představené.

„Jedním z typických příkladů technologie, se kterou již děti umějí intuitivně pracovat, jsou tablety. Ve škole se dají používat pro bohatou interaktivní výuku a doma je pak žáci využijí pro učení, opakování látky nebo pro přípravu úkolů. Vedle interaktivních tabulí zavedly tablety do výuky již stovky škol a jsme opravdu zvědaví, jak dopadne hlasování rodičů, zdali i jejich dítě chodí do správné školy,“ říká o projektu Tomáš Přáda, marketingový manažer z AV MEDIA.

Žáci pracují kolektivněji

Kampaň Správná škola ukazuje využití tabletů ve výuce i při domácí přípravě a možnosti jejich spolupráce s interaktivní tabulí. Všichni žáci se mohou k tabulím snadno připojit pomocí svého mobilu nebo tabletu, s tabulí pracují jako s dotykovým displejem, případně používají barevné popisovače nebo reagují pomocí softwaru využívajícího jejich gest.

„Výsledkem je pak zapojení celé třídy do výuky díky moderním technologiím, kdy děti mohou pracovat na společném úkolu. Učitelé mají zároveň lepší přehled o dění ve třídě a snadnější kontrolu nad hodinou,“ dodává Přáda. Více se o projektu můžete dozvědět na www.spravnaskola.cz.