„Loňská studie brněnské Masarykovy univerzity hrozí, že pokud nedokážeme efektivně zaměstnávat populaci starší padesáti let, vzroste do roku 2050 počet lidí závislých na sociálních dávkách na dvojnásobek,“ varuje ministr práce a sociálních věcí František Koníček.

„Zkušenosti jsou výhodou“

Z tohoto důvodu jsou vítány projekty zaměřené na řešení tohoto problému. V Pardubickém kraji například už druhým rokem běží projekt Zkušenosti jsou výhodou, v němž regionální úřady práce nabízejí účast uchazečům o zaměstnání nad padesát let, kteří novou práci zatím marně hledali pět nebo i dvanáct měsíců.

„Lidé přicházeli mnohdy apatičtí, někteří trpěli i depresemi. Marně se pokoušeli získat práci a také se cítili se svým nevyřešeným problémem sami,“ přibližuje situaci účastníků projektu jedna z jeho manažerek Milena Kousalová.

Nejprve finanční gramotnost

Účastníci nejprve absolvují základní poradenský program, ve kterém získají podporu v sociální a pracovněprávní oblasti, ale třeba také v oblasti finanční gramotnosti.

Poté následuje program zaměřený na individuální konzultace odborného poradce s každým účastníkem projektu. Řeší se témata jako vhodné pracovní uplatnění, zvýšení motivace a sebevědomí při vyhledávání pracovních nabídek či doporučení dalšího vzdělávání v podobě rekvalifikace.

Dotování pracovních míst

Dalším nástrojem pro zvýšení uplatnění padesátníků na trhu práce je příspěvek na zapracování poskytovaný zaměstnavatelům a dotování pracovních míst. Podle Kousalové projekt počítá s tím, že stálou práci se podaří zajistit pro většinu z více než 190 jeho účastníků.