Benefit ve formě penzijního připojištění nabízí v Česku konkrétně 72 % firem. Stále většímu počtu z nich pomáhají s návrhem zaměstnaneckých výhod specialisté.

„Pro firmy je obecně výhodné využít spolupráce se zkušenými odborníky a připravit zaměstnanecký program, který prostřednictvím pojištění spojuje výhody pro zaměstnance a zaměstnavatele v jeden celek,“ říká Petra Tvrzová, ředitelka oddělení benefitů ve společnosti RENOMIA.

Spoluúčast je projevem zájmu

Pojištění je totiž hodnoceno jako významný prvek motivačního a sociálního programu celé firmy, který vhodně podpoří loajalitu pracovníků, pomůže uspořit nemalé mzdové náklady, ale rovněž přináší konkurenční výhodu při náboru nových kolegů.

V poslední době stále více firem usiluje o to, aby se zaměstnanci na připojištění také podíleli. „Fakt, že se zaměstnanec do poskytovaných výhod angažuje, poskytuje firmě určitou jistotu, že pracovník o dané benefity opravdu stojí,“ zdůrazňuje Tvrzová.
Počet společností, jež příspěvek vyžadují, vzrostl jen během loňského roku na dvojnásobek.

"Zjistěte si, zda váš zaměstnavatel přispívá na penzijní připojištění, a určitě si založte své penzijní připojištění nejpozději do 30. listopadu. Zajistíte si nezáporné zhodnocení a možnost výběru poloviny peněz již při 15 letech," říká Martin Špaček z portálu Sfinance.cz.

Srovnání nabídek všech penzijních fondu zde.