Policie už zhruba dva roky příliš nenabírá a letos v září přestala přijímat zcela, takže Šluknovsko je jedinou možností, jak se do jejích služeb dostat, potvrdilo policejní prezidium. Policisté by měli posílit hlídkovou službu v oblasti a posléze se stát základem speciální pořádkové jednotky.

Zájem je mimořádný

Nabídku na svém webu zveřejnila policie 21. října a v následujícím týdnu prý telefon na personálním oddělení skoro nepřestal zvonit. "Zájem je opravdu hodně velký, personální oddělení je kvůli tomu skoro zahlcené," řekl Haňka.

Právě proto prý celkový počet uchazečů nedokáže odhadnout. Určitou představu dává alespoň počet lidí, s nimiž bylo zahájeno výběrové řízení - těch bylo za první týden 20 a další už mají naplánované schůzky na příští týden.

Okruh zájemců je velmi široký. "Hlásí se lidé doslova z celého Česka, třeba z Ostravy i odjinud z Moravy," dodal Haňka. Zřejmě to souvisí právě s tím, že Šluknovsko je fakticky jedinou branou do policejní služby.

Nábor se zastavil kvůli rozpočtu

Zhruba dva roky policie nabírala jen velmi omezeně a letos v září se přijímání zastavilo zcela. "Nábor byl zastaven kvůli přípravě rozpočtu na příští rok. Do té doby se ojediněle nabíralo, ale nejvíc to bylo 30 lidí pro posílení služby ve středních Čechách,"prohlásila mluvčí policejního prezidia Dagmar Bednarčíková.

Vznik 50 policejních míst přislíbil starostům Šluknovska 20. října policejní prezident Petr Lessy. Speciální pořádková jednotka pro sever Čech by měla mít nakonec až 170 členů.
Uchazeči o policejní uniformu musejí mít maturitu, trestní bezúhonnost a splňovat další požadavky.

Nástupní plat činí 15.360 korun plus příplatky a odměny. Úspěšní uchazeči by měli nastoupit do služby na Šluknovsku ještě během listopadu.