"Vloni od policie na východě Čech odešlo 230 lidí a nastoupilo 296 policistů. My na tom v porovnání s republikou nejsme s nedostatkem policistů tak špatně," řekl Přibyl. Podle něj za poslední tři roky opustilo řady policistů na východě Čech přes šest stovek policistů, většina z nich odešla do důchodu.

"Dochází ke generační obměně. V tomto směru je to pro nás velký úkol tyto mladé chlapce a děvčata naučit policejní řemeslo," řekl Přibyl, který tvrdí, že postupné omlazování policistů na východě Čech nemá dopad na výkon práce policie.

Přibyl tvrdí, že nyní o práci u policie v Královéhradeckém a Pardubickém kraji usiluje 320 lidí, jejich počet by mohl také v současné hospodářské krizi stoupat. "Nesnižujeme nároky na uchazeče o práci, z deseti uchazečů vychází zhruba tři přijatí policisté. Ten výběr je i nadále přísný," řekl Přibyl.

Východočeská policejní správa do konce loňského roku spravovala kromě území Královéhradeckého a Pardubického kraje také okresy Semily a Havlíčkův Brod, ty však přešly pod severočeské a jihomoravské policejní ředitelství. Policisté na východě Čech v loňském roce vyšetřovali celkem 26 051 trestných činů, což je o necelých sedm procent méně než v roce 2007. Policie objasnila 47,56 procent ze všech případů.