Ještě před měsícem hodonínská firma věřila tomu, že propouštění nebude nutné ani přesto, že odběratelé snížili poptávku asi o třetinu. "Snažíme se přebytky kapacity zaplnit novými zakázkami," řekl Herůdek v polovině října. Teď se však situace změnila. Výroba se zastaví od 13. prosince do 5. ledna.

Ukončení pracovního poměru se týká hlavně pracovníků se smlouvou na dobu určitou, propuštěno bude ale i několik lidí se smlouvou na dobu neurčitou, uvedl Herůdek. "Vše ještě může být jinak, situace se mění skutečně každým dnem," poznamenal.

Jen za poslední měsíc ale firma snížila dodávky nejméně o 30 procent oproti původnímu plánu. Výroba je i nižší než loni. Také vánoční volno letos budou mít zaměstnanci IAC delší, zhruba o deset dní. "Budou si převážně vybírat nevybranou dovolenou," dodal Herůdek.

Plastové výlisky do karoserií aut se v Hodoníně vyrábí od roku 2001, původně závod patřil americké společnosti Textron. International Automotive Components Group (IAC Group) koupil závod v roce 2005. IAC má v Česku pobočku také v Přešticích na Plzeňsku.