Portál Na volné noze je prozatím jedinou službou svého druhu v ČR. Sdružuje nezávislé lidi různých profesí a prostřednictvím osobních webových prezentací je představuje široké veřejnosti, která si může v klidu prostudovat jejich osobní profily a následně si zvolit, koho oslovit ke spolupráci.

Na portálu lze nalézt osobní prezentace nezávislých specialistů z různých oborů: nevíce zastoupeny jsou služby z oblasti tlumočení a překladů z cizích jazyků, a to včetně soudních znalců v této oblasti, následují je IT obory, reklamní a počítačová grafika a mediální služby. Narazíte ale i na takové specialitky, jako jsou zahradní architekt-stromolezec, čajovník či terapeutka Shiatsu.

Portál mimo nezůstává jen u webových prezentací a pořádá pro lidi na volné noze skupinová setkání, spojená se vzdělávacími semináři, stejně jako neformální víkendová setkání profesionálů, na kterých můžou společně sdílet své poznatky a zkušeností.

Pohledem odborníků na služby online trhu práce jde v případě portálu Na volné noze o velmi dobrý nápad, který by si ovšem k cílenějšímu využití zasloužil větší marketingovu podporu ze strany jeho provozovatelů. Prozatím nabízí profily cca 140 nezávislých hráčů trhu práce, což snačně limituje využití jeho služeb v širší praxi.