Hlavní obsah
Kvetoucí kamélie v Květné zahradě Foto: Zdeněk Urbanovský

Únosci v Iráku propustili další dva Japonce

Den po propuštění českých novinářů se ze svobody mohou radovat dva Japonci, které únosci propustili v sobotu. V zajetí však stále zůstává až 40 lidí ze třinácti zemí, připomíná katarská televize al-Džazíra.

Kvetoucí kamélie v Květné zahradě Foto: Zdeněk Urbanovský
Únosci v Iráku propustili další dva Japonce

Podle televize byli propuštěni třicetiletý novinář Džunpeje Jasuda a jeho o šest let starší spolupracovník Nobutaku Watanabe. Oba byli zajati ve čtvrtek krátce poté, co byli propuštěni jiní tři Japonci unesení již 8. dubna.

Jasuda a Watanabe jeli ve čtvrtek natáčet reportáž o nuceném přistání amerického vrtulníku, na který měli střílet iráčtí ozbrojenci. U Abú Gharíbu západně od Bagdádu bylo však jejich taxi zastaveno a novináři uneseni.

V zajetí i americký voják

V Iráku je pohřešováno několik desítek amerických vojáků. Osud jednoho z nich je již znám. Al-Džazíra totiž v pátek odvysílala videozáznam, na kterém je zajatý muž v americké uniformě. Na nekvalitní nahrávce se slabým hlasem identifikoval jako Keith Metthew Maupin. Oficiální místa jeho totožnost nepotvrdili, ale zdroj blízký vojákově rodině uvedl, že rodiče svého syna poznali.

Ozbrojení muži, kteří na videu vojáka obklopují, požadují propuštění svých spolubojovníků výměnou za život Maupina, který je pohřešován od 9. dubna, kdy byl nedaleko Bagdádu přepaden konvoj se zásobami paliva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků