Hlavní obsah
Windows 10 Foto: mif, Novinky

Společnost Microsoft chystá v tichosti velkou aktualizaci operačního systému Windows 10. Ta by měla do systému přinést celou řadu vylepšení a nové funkce. Upozornil na to technologický novinář Richard Hay ze serveru Windows Observer.

Windows 10 Foto: mif, Novinky
Windows 10 dostanou velkou jarní aktualizaci

Zástupci amerického softwarového gigantu zatím příchod novinky oficiálně nepotvrdili. V kuloárech se nicméně již nějakou dobu šeptá o tom, že Microsoft v první polovině letošního roku skutečně nějaký větší update vypustí.

Hay si nyní všiml, že v testovací verzi desítek je zmiňovaný „Spring Creators Update“, tedy jarní aktualizace pro kreativce. Z toho se dá usuzovat, že update přijde velmi brzo, maximálně v horizontu tří měsíců.

A podle dřívějších zkušeností přinese chystaná aktualizace nové funkce, které budou cílit právě na kreativce. Podobný název totiž americký softwarový gigant použil také u loňských dvou aktualizací, které přinášely do desítek nové funkce.

Richard Hay upozornil na Twitteru na název chystané aktualizace Windows 10.

Co přinesla podzimní aktualizace

Naposledy jsme se dočkali loni na podzim velké aktualizace, která přinesla řadu vylepšení. Takřka k nepoznání se změnila aplikace Fotky. Ta nyní slouží nejen k prohlížení a úpravám fotografií, je v ní možné zároveň stříhat videa. K dispozici jsou přitom 3D efekty, digitální písma, přechody apod. Například ve 3D je možné objekty rozpohybovat jako fotbalový míč, který brankáři proklouzne do sítě.

Vylepšení se dočkal také zabudovaný antivirový program Windows Defender. Ten si nově dovede poradit i s vyděračskými viry, které jsou označovány souhrnným názvem ransomware. Antivir by na ně měl nyní upozornit ještě dříve, než se tyto škodlivé kódy stihnou zabydlet v počítači.

Přibyla také podpora pro systémy smíšené reality. Ta kombinuje prvky rozšířené a virtuální reality. Speciální headset je vybaven 360° kamerami, které dovedou zachytit skutečné předměty a prostor, ve kterém se uživatel nachází, a následně je zakreslit do virtuálního světa. Uživatel je tak s pomocí smíšené reality schopen vnímat například stůl či židli, pouze tyto reálné objekty vidí vykreslené digitálně přímo v helmě.

Více se o aktualizaci Fall Creators Update dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků